MOTYW - Ognisko Edukacji Twórczej - nauka gry na gitarze i keyboardzie - Łódź i okolice
Motyw - Ognisko Edukacji Twórczej Skontaktuj się z nami!

polski | english
Strona główna
Kim jesteśmy?
Jak uczymy?
Co gramy?
Co nowego?
Zacznij grać!
Cennik
Kontakt


Jak uczymy?
Ognisko Edukacji Twórczej MOTYW - STUDIO MUZYKI uczy wszystkich chętnych:
  • gry na gitarze (wiek minimalny: 10 lat),
  • gry na keyboardzie (6 lat),
Nie istnieje natomiast górna granica wieku, może być i sto lat ;)

Działamy w Łodzi i okolicach. Nauka jest odpłatna, patrz: cennik
.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, po południu, w klasach wynajmowanych od kilku różnych szkół. Uczniowie nie muszą przynosić na lekcje własnych instrumentów, a nawet nie muszą ich wcale posiadać, zwłaszcza na początku nauki, kiedy to jeszcze nie wytworzył się u nich nawyk codziennego muzykowania w domu.

Gramy w 3 - 4 osobowych grupkach, takich „mini-zespołach”, każdy uczeń na osobnym instrumencie, gramy nierzadko z podziałem na role (fachowo nazywane "głosami" albo „partiami”). Nie stosujemy słuchawek na uszy, gdyż te partie nie przerszkadzają sobie wzajemnie, przeciwnie: pięknie się uzupełniają! Uczy to słyszenia siebie wśród grających kolegów, słyszenia swojej partii na tle całości, tym samym przygotowuje ucznia do pracy w zespole muzycznym. Przy tym fakt, że młody człowiek od początku spotyka się z kontrapunktowaniem poszczególnych głosów uczy go z wolna, ale skutecznie (!) sztuki aranżacji muzycznej.


Każda „godzina lekcyjna” trwa 45 minut.

Na zajęciach panuje bardzo przyjemna atmosfera, nie ma mobingu, nie ma różnicowania uczniów, tak w negatywnym, jak i w pozytywnym tego słowa znaczeniu - panuje za to zapał do muzyki i niebywała skuteczność nauczania. Dosłownie każda lekcja przybliża Cię do celu!

A co jest tym „celem”?

Przede wszystkim oczywiście umiejętność gry, zarówno z nut, jak i ze słuchu, a nawet umiejętność komponowania i aranżowania utworów, ale są i inne cele: choćby "cenzurkapotwierdzająca na koniec każdego kolejnego roku szkolnego Twoje postępy.

A ile tych lat musi być?

Ile chcesz! W każdej chwili możesz się zapisać i w każdej wypisać. Zatem podejmując naukę w MOTYWIE nie przyjmujesz na siebie żadnego zobowiązania, nie podpisujesz żadnego „cyrografu”! Ostatni miesiąc płatności, to ten, w którym skorzystałeś z nauki i ZGŁOSIŁEŚ REZYGNACJĘ. Jednakże rzadkością jest, żeby się komuś u nas nie podobało, więc uczniowie muzykują, nierzadko przez kilka lat, co owocuje uzyskaniem Dyplomu Małego Muzyka i Dyplomu Młodego Muzyka

Rercital Dyplomowy 2006

Recital Dyplomowy 2007


Recital Dyplomowy 2008

Recital Dyplomowy 2010

Recital dyplmowy 2012

Recital Dyplomowy 2013Recital Dyplomowy 2014:

Posłuchajcie też dawniejszego Recitalu Dyplomowego

z najmocniejszym rocznikiem dyplomantów:

A do czego taki dyplom upoważnia?

Jeśli przyszło Ci do głowy takie pytanie, to ja Cię zapytam: A do czego go potrzebujesz? Widzisz, środowisko muzyków to nie jest zbiurokratyzowany świat, tu nie ma podejścia: papierek - stanowisko! Tu rozumuje się tak: „Pokaż, co potrafisz, wtedy albo będziemy chcieli z Tobą grać, albo... jeszcze będziesz musiał się trochę poduczyć.”

Po co zatem w ogóle taki dyplom? Możesz się nim pochwalić. Przed rodziną na przykład... Ale teraz na poważnie: zanim go otrzymasz, kilku profesjonalnych muzyków, nie tylko z MOTYWU, będzie musiało Cię wysłuchać, komisyjnie, podpisać się na Twoim dyplomie i ONI stwierdzą, że Ty umiesz grać! Teraz i TY będziesz to już wiedzieć - na pewno!

Cały nasz kurs pełen jest różnych miłych zdarzeń: Włączamy się w nurt życia szkół, z którymi współpracujemy - dajemy koncerty przy okazji szkolnych uroczystości: Dzień Nauczyciela, Święto Niepodległości, Wigilia (samych kolęd mamy w repertuarze na kilka kolejnych Wigilii!), Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Święto Szkoły...  Są to dla Ciebie okazje do pokazania się w środowisku od strony, od jakiej Cię, być może, jeszcze nie znają. Chyba, że nie lubisz występować - nie musisz, pamiętaj, w MOTYWIE nic nie musisz!

No, a czy będziesz miał się tak zaraz z czym się pokazać publicznie? Tak, już od pierwszej lekcji! Mamy też koncerty wewnętrzne, dla Waszych własnych dziadków, rodziców, kolegów, koleżanek...

W naszym kręgu będziesz się zawsze dobrze czuć. My mówimy tak:
dzieci (i młodzież) uprawiające muzykę, to dzieci wyselekcjonowane przez samą naturę.


Jeśli jesteś zainteresowany zakupem instrumentu, możemy ci w tym pomóc. Nasze porady znajdziesz tutaj...
Gitara klasyczna


© Copyright 2007 MikiDesign.
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.